میکاپ حرفه ای عروس

انجام یک میکاپ حرفه ای عروس، برای هر عروسی حائز اهمیت است

میکاپ حرفه ای عروس

میکاپ حرفه ای عروس

روز عروسی یک روز بسیار خاطره انگیز است که در زندگی تنها یکبار تجربه می شود و برای همگی عروس خانم ها مهم است. قطعا دوست دارند در این روز بهترین باشند، و نسبت به خانم های دیگر متفاوت تر بنظر برسند و برتری داشته باشند.

انتخاب میکاپ آرتیست مناسب و حرفه ای همیشه دغدغه ی عروس خانم ها بوده و هست. یک میکاپ آرتیست حرفه ای باید اطلاعات کاملی در رابطه با حرفه ی خود داشته باشد. چراکه جدا از انجام روش های درست یک میکاپ حرفه ای باید با تمامی مواد نیز آشنایی کامل داشته باشد، در اینصورت می تواند یک میکاپ حرفه ای عروس را ارائه دهد.
میکاپ حرفه ای عروس، به میکاپی گفته می شود که در عین حال که زیبایی شما را دوچندان می کند؛ سبک باشد و دوام داشته باشد. میکاپ نباید با غلظت بالا انجام شود، باید بصورتی باشد که زیبایی طبیعی شما را نشان دهد و طبیعی بنظر برسد.

عکس عروس

عکس عروس

مراحل انجام میکاپ حرفه ای عروس

برای انجام یک میکاپ حرفه ای عروس باید چندین مرحله را به ترتیب و بدرستی انجام داد. به یاد داشته باشید که قبل از اینکه لباس بپوشید، آرایش خود را انجام دهید، تا از ریختن هر چیزی روی آن خودداری کنید

  • آرایشگر خود را به دقت انتخاب کنید
  • از قبل برنامه ریزی نمایید
  • نمونه کار مورد نظر خود را به میکاپ کارخود نشان دهید

نمونه کار عروس

مرحله اول: پرایمر

برای جلوگیری از جمع شدن محصولات آرایشی در یک نقطه از پوست، که می تواند باعث از بین رفتن و بد جلوه دادن آرایش شما شود، از یک مرطوب کننده سبک یا یک پرایمر استفاده کنید. دو الی سه دقیقه قبل از شروع آرایش صورت پرایمر را به پوست بزنید تا بخوبی جذب شود و منافذ را بپوشاند

.
مرحله دوم: پایه یا بیس میکاپ

بعد از پرایمر، تمام پوست را به صورت یکدست و یکپارچه با بیس میکاپ پوشش دهید. هنگام انتخاب یک کرم پودر برای بیس یا پایه ی میکاپ، دقت کنید که با پوست شما سازگار باشد نه که فقط پوشاننده ی خوبی باشد.
اگر پوست چرب دارید،از بیس هایی که چرب و بسیار مرطوب هستند خودداری کنید. اگر پوست خشک دارید، از بیس هایی با فرمول خیلی مات خودداری کنید. مات ابریشمی بهترین گزینه است، چرا که تمام روز ثابت می ماند.
سعی کنید از پایه های بدون SPF برای یک میکاپ حرفه ای عروس استفاده کنید، زیرا با هر فلش دوربین، کرم پودرهای SPF دار نور را بازتاب می دهند و پوست را بسیار روشن وگچی نشان می دهد.

نمونه کار عروس محجبه

سومین مرحله ی چگونی انجام میکاپ عروس

اگر تمامی مراحل انجام میکاپ حرفه ای عروس با دقت و ظرافت انجام شود؛ قطعا بهترین میکاپ را تا پایان روز خواهید داشت

آرایش چشم ها

چشم هایی با ظاهری طبیعی تر بسیار زیباتر و جذابتر بنظر می رسند. سایه های تیره برای چشم های برجسته بسیار مناسب است و گیرایی چشم ها را دوبرابر می کند، در صورتیکه سایه های روشن برای چشم های گود مناسب هستند.

بعد از اتمام سایه، مژه ها را به خوبی ریمل بزنید و از مژه های مصنوعی که طبیعی بنظر می رسند، استفاده کنید. به هیچ وجه از مژه های بسیار پر استفاده نکنید، در میکاپ حرفه ای عروس باید همه چیز طبیعی بنظر برسد

خط چشم

در آخرین مرحله از آرایش چشم از خط چشم استفاده می کنیم. برای چشم های درشت و برجسته، خط چشم های پهن توصیه می شود؛ و برای چشم های کوچکتر باید خط چشم نازک کشیده شود تا چشم را کمی بزرگتر نشان دهد.
کانتورینگ
در این مرحله از میکاپ حرفه ای عروس از کانتور کنید. کانتور صورت به شما کمک می کند که به صورت خود زاویه دهید و قسمت هایی از صورت را برجسته تر نشان دهید. اگر پوست روغنی دارید از پودر کانتور استفاده کنید، اگر پوست شما خشک تر است از کرم استفاده کنید.

هنگام انجام کانتور با کرم، بصورت ضربه ای کانتور بزنید تا بخوبی با کرم پایه ترکیب شود و خط نیاندازد. در میکاپ حرفه ای عروس این نکات ریز و جزئی بسیار حائز اهمیت هستند. رعایت همین نکات است که به شما کمک می کند یک میکاپ و آرایش بسیار حرفه ای انجام دهید.

میکاپ حرفه ای عروس

میکاپ حرفه ای عروس

فیکس کردن میکاپ حرفه ای عروس با پودر

در این مرحله از آرایش برای اینکه میکاپ حرفه ای عروس ثابت بماند، باید از پودر فیکس استفاده شود. منتهی قبل از فیکس کردن میکاپ با پودر باید خط ابروها را درست کنید. ابروهای شما باید به طور طبیعی پر و خوش فرم به نظر برسند.

برای پر کردن قسمت هایی از ابرو از یک مداداستفاده کنید یا با قلم مویی مناسب از سایه ی ابرو استفاده کنید. در پایان آنها را با یک ژل ابرو مرتب و فیکس کنید و جلوه ای از یک ابرو کاملاً چاپی ایجاد کنید.
حالا زیر چشم ها، وسط پیشانی، بالای خط ابروها، اطراف چونه و قسمت هایی از گونه ها که کانتور نشده اند، بطور کامل با پودر پوشانده شود. پودر کمک می کند که تمامی خطوط ریز و درشت بسته شوند و پوست یکدست و صاف بنظر برسد

 

رژگونه

رژگونه یکی از معدود لوازم آرایشی است که باعث می شود میکاپ زیباتر و سرزنده تر بنظر رسد. بهترین رنگ رژگونه در میکاپ حرفه ای عروس، برای گونه هایی که از قبل با برنزر کانتور شده اند؛ رنگ صورتی می باشد. چرا که این رنگ صورت را بشاش تر نشان می دهند. برای انجام یک در میکاپ حرفه ای، سعی کنید از رژگونه هایی با تناژ صورتی و گلبه ای بیشتر استفاده کنید.

رژگونه

رژگونه

بیشتر بدانیم : مدرک بین المللی میکاپ و گریم عروس

اهمیت هایلایتر در میکاپ عروس

در یک میکاپ عروس، قبل از زدن رژلب و اتمام میکاپ باید نقاط مشخصی از صورت را با پودر هایلایتر، برجسته تر کرده و زیبایی و جذابیت آرایش را دو چندان کنید. هایلایترها به دو صورت وجود دارند؛

پودر و مایع. بهترین نوع هایلایتر برای میکاپ حرفه ای عروس، هایلایتر پودری می باشد.
هایلایتر به میکاپ برق خاصی می بخشد و برجستگی های صورت را نشان می دهد. بخش هایی از صورت که باید هایلایت شوند، عبارتند از: سطح بینی، روی استخوان گونه ها، بالای لب ها، چانه و وسط پیشانی نزدیک به ابروها

.
آرایش لب ها، آخرین مرحله از میکاپ حرفه ای عروس

خب همانطور که در بالا ذکر شد برای انجام یک میکاپ حرفه ای عروس، باید تمامی این مراحل انجام شوند.

در این مرحله از میکاپ باید آرایش لب ها را تمام کنید. برای اینکه رژلب ثابت بماند، لازم است که لب ها نیز با کرم بیس میکاپ، پوشانده شوند. سپس با استفاده از یک خط لب روشن و یک خط تیره، کانتور لب را انجام دهید و بعد رژلب را به لب بزنید. لب هایی کمرنگ و صورتی رنگ برای عروس ها عالی به نظر می رسند

آرایش لب

آرایش لب

نمونه کارهای عروس در اینستاگرام ما


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!