آموزش آرایشگری با مدرک بین المللی که امروزه در اکثر آموزشگاه‌های آرایشگری عنوان می‌شود، یک راه خوب برای به دست آوردن موقعیت شغلی بهتر در این حرفه است زیرا افراد با این مدرک هم می‌توانند در داخل کشور به موقعیت بهتری دست یافته و اعتبار خود را افزایش دهند و هم می‌توانند برای ادامه تحصیل و حتی کار به خارج از کشور مهاجرت نمایند و با استناد به مدرک مذکور اقدام به فعالیت کنند.

از همین روی قصد داریم تا در این مقاله در خصوص مدرک بین المللی آرایشگری، قیمت و هزینه دوره های آرایشگری و همچنین آموزش ارایشگری در اروپا مطالب را در اختیارتان قرار دهیم.

با وبلاگ تیراژه همراه شوید تا ببینیم برای رسیدن به چنین نقطه‌ای چه مسیری را باید طی کنیم.

بیشتر بدانیم :  آموزش میگروبلیدنیگ و بهترین نمونه کارهای میکروبلیدینگ

مهم نیست که در کجا قرار است به عنوان یک آرایشگر فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرده و کسب درآمد نمایید، در هر حال برای آغاز این کار به یک مجوز و مدرک معتبر احتیاج دارید که اخذ آن به آموزش‌های تخصصی نیاز دارد.

در حال حاضر دوره‌های آموزشی مختلفی به صورت آنلاین یا فیزیکی برگزار می‌شوند که می‌توانند نکات مهم و اساسی را ارائه دهند. دوره‌ها به صورت مرحله به مرحله بود و طبیعتن در دوره‌های پیشرفته‌تر به شما در خصوص نحوه مدیریت سالن یا تکنیک‌های برای گریم یا حتی مواردی در خصوص روش‌های بروز آرایشگری عنوان می‌شود.

اگر قصد دارید تا در یک سالن زیبایی حرفه‌ای و رده بالا کار کنید، لازم است تا آموزش‌های تکمیلی را پشت سر بگذارید، زیرا شغل آرایشگری و تکنیک‌های آن محدود است و رقابت بسیاری در آن وجود دارد. از همین رو آموزش آرایشگری با مدرک بین المللی می‌تواند نقطه پرتاب شما به سوی موفقیت باشد.

آموزش ارایشگری در اروپا

آموزش ارایشگری در اروپا

اطلاعات ضروری و مهم در خصوص آموزش آرایشگری با مدرک بین المللی:

آرایشگران به صورت کلی وظیفه فرم دادن به موها، گریم و بهبود ظاهر مشتری را بر عهده دارند. آنها ممکن است خود صاحب یک سالن زیبایی باشند یا به عنوان کارمند و کارآموز و یا به صورت درصدی در سالن‌های زیبایی، اقدام به فعالیت نمایند.

در هر کشوری برای اینکه شما بتوانید سالن آرایشی خود را افتتاح نمایید، لازم است تا مجوزهای مربوطه را دریافت کنید. برای دریافت این مجوزها عمومن نیاز به پشت سر گذاشتن دوره‌های خاص است، در برخی از کشورها برای این مورد مدرسه‌های خاص در نظر گرفته شده است و در برخی دیگر آموزشگاه‌های معتبر اقدام به ارائه مدرک بین المللی معتبر می‌نمایند.

آینده کاری آموزش ارایشگری در اروپا

آموزش آرایشگری با مدرک بین المللی می‌تواند مجوز فعالیت شما در هر کشوری صادر کند. این مورد در تمام کشورها نیاز است.بر اساس آمار و تحلیل‌های موجود می‌توان دریافت که رشد این شغل بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۹ بیش از ۲۰ درصد خواهد بود.

در سال ۲۰۱۹ متوسط حقوق آرایشگران در سال ۲۶ هزار دلار بود که این مورد در سال ۲۰۲۱ به حدود ۵۰ هزار دلار رسیده است. با این توضیح می‌توان متوجه شد که سرمایه‌گذاری در این رشته آینده شغلی خوبی دارد.

خدمات عروسی در ترکیه

مدرک معتبر بین المللی

شرایط آموزش آرایشگری با مدرک بین المللی:

آموزش آرایشگری با مدرک بین المللی در جهان توسط مدارس حرفه‌ای دولتی در برخی از کشورها صورت می‌پذیرد اما این بین برخی از آموزشگاه‌های خصوصی نیز دوره‌ها و برنامه‌های آموزشی را ارائه می‌دهند که پس از آن هنرجو آماده شرکت در آزمون‌های بین‌المللی را دارد.

گواهی‌نامه‌هایی که در این دوره‌ها ارائه می‌شوند می‌توانند در خصوص مهارت‌های اولیه، تکنیک‌های تخصصی، روش ‌های نوین و مواردی از این قبیل باشد. طبیعتن در دوره‌های حرفه‌ای تر قیمت و هزینه دوره های آرایشگری بیشتر است. آموزشگاه‌ها و مدارس می‌توانند خلاقیت را در فرد پرورش دهند تا وی راه شغلی خود را در آینده بیابد.

آموزش آرایشگری با مدرک بین المللی معمولن در دوره‌های بینش تا نه ماه به پایان می‌رسد. طبیعتن دوره‌های مقدماتی به آموزش تکنیک‌های پایه همانند رنگ کردن مو، کوتاهی، آرایش سبک و نیمه حرفه‌ای و همچنین استفاده از مواد شیمیایی و بهداشتی تخصیص داده می‌شود.

همواره باید در نظر داشت که قیمت و هزینه دوره های آرایشگری مذکور کمتر از دوره‌های تخصصی است. در دوره‌های پیشرفته تر فرد به درک و اطلاعات بیشتری دست پیدا می‌کند؛ در این دوره‌ها استفاده از ابزار روز، روش‌های جدید، قوانین و مقررات حوزه آرایشگری به تفکیک ذکر می‌شود.

با این حال، باید در نظر داشته باشید که در دوره‌های آموزش آرایشگری با مدرک بین المللی، هنرجو بیشتر به صورت عملی و بر روی موهای مصنوعی فعالیت می‌کند تا دانش و مهارت لازم را به دست آورد.

مدرک آرایشگری اروپا

مدرک آرایشگری اروپا

وظایف و مهارت‌های مهم در دوره آموزش آرایشگری با مدرک بین المللی:

آرایشگران به صورت کلی موظف هستند تا موها را با ابزار و مواد شیمیایی، از جمله قیچی ، شانه، سشوار مو، مواد کراتین و غیره خشک نموده و فرم دهند. آنها همچنین برای ارائه کار حرفه‌ای تر از ژل و رنگ و … استفاده می‌کنند.

آرایشگرهایی که خود دارای سالن‌های اختصاصی هستند، لازم است تا اداره سالن و کارمندان را برعهده بگیرند، لوازم مورد نیاز آنها را سفارش دهند و به مسائل مالی سالن رسیدگی نمایند. یک آرایشگر برای اجرای یک مدل موی مناسب لازم است تا در گام اول مهارت داشته و سپس نظر مشتری خود را جویا شده و جهت رسیدن به یک نظر واحد با او به تعامل بنشیند.

نحوه گرفتن مدرک بین المللی آرایشگری

نحوه گرفتن مدرک بین المللی آرایشگری

شرایط اخذ مجوز پس از دوره آموزش ارایشگری در اروپا:

همه ایالت‌ها در اروپا امروزه اقدام به ارائه مجوز می‌نمایند اما شرایط آنها می‌تواند کمی متفاوت باشد. از همین روی برای اخذ مجوز متقاضیان باید دیپلم دبیرستان یا مدرک GED داشته باشند، حتما در دوره‌های آموزش آرایشگری با مدرک بین المللی شرکت کرده باشند.

البته توجه داشته باشید که آموزشگاه‌ مذکور باید دارای تاییدیه از سمت دولت باشد و مدرک فوق را از طریق آزمون‌های معتبر ارائه دهد. آزمون صدور مجوز در تمام ایالت ها شامل یک قسمت کتبی است که موارد تئوری می‌پردازند و یک بخش عملی است که میزان مهارت شخص را اندازه‌گیری می‌کند.

اطلاعات شغلی مورد نیاز برای آرایشگران:

اداره آمار کار اروپا، چشم انداز خوب و رو به رشدی را برای آرایشگران و فعالان در این عرصه اعلام نموده است، در حوزه آرایشگری رشد سریع‌تر از حالت معمول و کسب درآمد بالایی را شاهد هستیم.

این مورد نیز ناشی از افزایش تقاضا برای رنگ کردن مو، صاف کردن آن و سایر موارد وابسته است. البته باید در نظر داشت که آرایشگری تنها به خدمات مو خلاصه نمی شود، تاتو، گریم، خدماتن پوست تنها بخش از زیر رشته‌های این رسته شغلی است.

قیمت و هزینه دوره های آرایشگری

قیمت و هزینه دوره های آرایشگری

آرایشگری رشته‌ای است که بخش‌های زیادی داشته و هر کدام از این بخش‌ها نیز می‌توانند موجب کسب درآمد شوند. به طور مثال شما می‌توانید از طریق هر کدام از مهارت‌های زیر موقعیت شغلی خوبی به دست آورید:

– کوتاهی مو و فرم دادن به آن

– رنگ و تقویت موها

– میکروبلیدینگ

– خدمات کاشت و طراحی ناخن

– خدمات اکستنشن

– خدمات گریم

– و ….

قبل از اینکه بتوانید پروانه و مجوز فعالیت خود را به عنوان آرایشگر دریافت کنید، باید دوره‌های آموزش آرایشگری با مدرک بین المللی را پشت سر بگذارید. برای این مورد می‌توانید در دوره‌های تخصصی شرکت کرده یا از طریق مدارس مربوطه این حرفه را بیاموزید.

سرتیفیکیت آموزش آرایشگری

سرتیفیکیت آموزش آرایشگری

برای اخذ مدرک بین المللی آرایشگری لازم است تا چه مواردی را یاد گرفت:

اگر قصد دارید تا دوره‌های آموزش آرایشگری با مدرک بین المللی را پشت سر بگذارید، توصیه می‌شود تا حتما با سرفصل‌های مهم و کاربردی این رشته آشنا شده و آموزشگاهی را انتخاب کنید که موارد مذکور در آن ارائه می‌شوند. این موارد در زیر لیست شده‌اند:

– مبانی نظری

در این بخش از دور آموزشی نظریه‌های اصلی و نحوه کار صحیح با ابزار آرایشگری یاد داده می‎شود. آموزش‌هایی چون نحوه کار با مواد شیمیایی، یادگیری قیچی به دست گرفتن، حفظ امنیت در حین کار از جمله مواردی هستند که مورد بررسی قرار می‌گیرند.

مدرک بین المللی آرایشگری

مدرک بین المللی آرایشگری

بخش دوم آموزش‌های این مرحله مربوط به یادگیری تکنیک‌های مربوط به ارائه انواع مدل مو است. لذا مواردی چون لاین زدن، شینیون و غیره آموزش داده خواهد شد. چگونگی کوتاهی، آشنایی با انواع روش ها و نحوه اجرای آنها از دیگر مواردی است که در مرحله اول یاد داده خواهد شد.

– مبانی عملی:

موقعیت صحیح دست‌ها و بدن در هنگام کوتاهی مو و پیاده‌سازی مدل مو از جمله مواردی است که در این بخش یاد داده خواهد شد. چگونگی تمیز نمودن موها و در دست گرفتن آن، از دیگر موضوعاتی است که به آن پرداخته می‌شود.

در پایان دوره‌های آموزش آرایشگری با مدرک بین المللی، فرد می‌تواند تمام امور مربوط به کارهای ابتدایی آرایشگری را انجام دهد. هیچ شخصی انتظار ندارد که خروجی کار آرایشگر پس از این دوره‌ها به صورت حرفه ای باشد، بلکه وی نیاز به تمرین و ممارست دارد تا بتواند به حد قابل قبولی برسد.

همواره باید در نظر داشت که این دوره‌ها در کشورهای مختلف دارای سرفصل‌های یکسانی هستند لذا اگر شما قصد داشته باشید که ادامه تحصیل داده یا اقدام به فعالیت نمایید، می‌توانید از مدرک فوق استفاده کنید.

آموزش آرایشگری در اروپا و نکات آن:

اگر شما نیز قصد دارید تا دوره‌های آموزش آرایشگری با مدرک بین المللی را در اروپا پشت سر بگذارید، لازم است تا با هزینه دوره‌ها آشنا شده و مبالغ آن را در نظر داشته باشید، هزینه این موارد در اروپا به شکل زیر است: (البته به صورت تقریبی)

– هزینه کل دوره آرایشگری به مدت ۲۹ هفته حدود ۷٫۵ ماه و ۴۸ هفته حدود ۱۱٫۷۵ ماه به مبلغ ۱۳،۶۲۸٫۰۰ دلار خواهد بود. شرح کامل این مورد در زیر درج شده است:

– شهریه ثابت برای کل دوره به مبلغ ۱۱،۴۰۰٫۰۰ دلار است.

– هزینه ثبت نام ۱۰۰٫۰۰ دلار است و با توجه به رشته می‌تواند کمی متغیر باشد.

– کیت آرایشگری شخصی دارای هزینه ۱۹۰۰،۰۰ دلار است البته باید توجه داشت که هزینه تهیه موارد اولیه عمومن بر عهده هنرجو خواهد بود.

روش‌های متفاوتی برای پرداخت وجود دارد که رایج‌ترین آن در انجمن‌های خصوصی به شرح زیر است:

– پیش پرداخت ۲۲۸۰٫۰۰ دلار + هزینه کیت ۲۱۲۸٫۰۰ دلار + هزینه ثبت نام ۱۰۰٫۰۰ دلار (جمعاً ۴۵۰۸٫۰۰ دلار)

این موارد می‌بایست حدود ۳۰ روز قبل از شروع کلاس‌ها به موسسه پرداخت شود.

مابقی هزینه‌ها را می‌توان به صورت اقساطی پرداخت کرد.

مدرک بین المللی آرایشگری

مدرک بین المللی آرایشگری

باید در نظر داشته باشید که در برخی از موسسه‌ها مانکن‌های آموزشی، کتاب و ابزار نیز توس خود آموزشگاه تهیه می‌شود که در این صورت هزینه دوره‌ها می‌تواند بیشتر باشد. نکته مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید، این موضوع است که شهریه گاهن برای هنرجویان بین المللی بیشتر است.

هزینه ها

در این شرایط هزینه‌های فوق به صورت زیر است:

۱٫ شهریه کل دوره به میزان ۱۴۴۰۰ دلار است

۲٫ هزینه ثبت نام اولیه به میزان ۴۰۰٫۰۰ دلار است

۳٫ کیت آرایشگری شخصی مخصوص هر هنرجو معادل ۱۹۰۰،۰۰ دلار

جمعاً مبلغ پرداختی ۱۶،۶۲۸ دلار خواهد بود.البته باید توجه داشته باشید که این مبلغ تنها برای رشته‌های پایه است و گاهن برای رشته‌های تخصصی بیشتر است.

کارگاه‌های آموزشی و دوره‌های پیشرفته مهارت‌های آرایشگری برای افرادی که مایل هستند در این رشته پیشرفت کرده و به موقعیت عالی برسند، الزامی است. در این دوره‌ها تلاش می‌شود تا حداقل موارد زیر ارائه شود:

– طراحی مدل‌های مو و ارائه تکنیک‌های کوتاهی و فرم دادن به مو

– کراتین، اکستنشن و بالیاژ موها

– کوتاهی روز و بنا بر مدل

– شینیون و رنگ کردن انواع مو با مدل‌های روز

جمع‌بندی:

به صورت کلی رشته آرایشگری، رشته‌ای است که آینده شغلی درخشانی دارد. افرادی که بتوانند به مهارت‌های آن مسلط شوند می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان به درآمد بالایی دست یابند.

اما برای اینکه بتوانید سریع‌تر پیشرفت نمایید، لازم است تا حتمادر دوره‌های تخصصی شرکت کنید و آموزشگاه‌هایی را انتخاب نمایید که در آنها مدارک معتبر بین‌المللی ارائه می‌شود.

یکی از مزایای اخذ این مدارک در آن است که در هر ایالت و کشوری می‌توانید از آنها بهره ببرید. لذا از لحاظ تایمی گزینه خوبی خواهند بود تا در زمان شما صرفه‌جویی نمایند. به عنوان یک توصیه، در نظر داشته باشید که نیاز نیست شما به تمام مهارت‌های فوق اشراف داشته باشید بلکه تنها می‌توانید یک رشته را به صورت تخصصی انتخاب کرده و به جلو حرکت نمایید.

در داخل کشور ایران نیز هم اکنون سازمان فنی و حرفه‌ای اقدام به ارائه مدارک بین المللی آرایشگری می‌نماید که این مورد در خیلی از کشورها دارای اعتبار نیست و به راحتی مورد قبول قرار نمیگیرد

البته باید توجه داشته باشید که این آزمون در دو مرحله کتبی و عملی برگزار خواهد شد و جهت اخذ مدرک، هنرجو باید قادر باشد تا در هر دو آزمون حداقل نمره را به دست آورد.

امیدواریم این مقاله وبلاگ آکادمی بین المللی تیراژه بیوتی به شما نظر کامل و جامعی درباره شرایط و راه‌های آموزش آرایشگری داده باشد. با توجه به اینکه ما برگزار کننده دوره‌های آموزشی آرایشگری در ترکیه و اروپا هستیم میتوانید هر سوال و ابهامی که در این زمینه دارید را با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ دهیم.

تماس با ما

۰۰۹۰۵۳۰۳۸۱۹۰۹۵


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!