آرایشگری و هر آنچه که در مورد آموزش آرایشگری باید بدانید

مرکز و آکادمی آموزش آرایشگری تیراژه بیوتی معتبرترین و مجهزترین آکادمی آموزش آرایشگری در ترکیه از شما تقاضا دارد تا پایان این مقاله با ما همراه باشید

آرایشگری

آرایشگری

آرایشگری ، در مورد این حرفه بیشتر بدانیم

آموزش آرایشگری و گذراندن دوره‌های مرتبط با آن، از جمله کارهایی است که تاثیرات متفاوت و خوشایندی بر روی روحیه و همچنین آینده و شغل افراد میگذارد.

چه کسی را میشناسید که از آرایش و میکاپ و زیبا کردن دیگران احساس لذت نکند؟ بیشتر افراد و آرایشگرانی که در این حرفه مشغول هستند خود را به نوعی هنرمند .میدانند. آنها کار خود را نه فقط یک عمل مکانیکی و روزمره بلکه هنری میدانند که هر روز با خلق و اثری تازه همراه است.

از نقطه نظر شغلی و آینده کاری هم آرایشگری و گذراندن دوره آموزش آرایشگری جزو مشاغلی است که در تمام دنیا رونق دارد و کسانی که در این رشته تخصص و توانایی .بالایی داشته باشند از نظر شغلی تامین شده هستند.

معاشرت و گفت و شنود با افرادی که برای گرفتن خدمات مختلف آرایشگری مانند گریم و میکاپ، شینیون، میکروبلدینگ، فیبروز، اسکین کر (مراقبت پوست)، کاشت و ترمیم ناخن، کانسیلر، کانتورینگ، تاتو و آرایش دائمی و ده ها هنر و تخصص دیگر به سالن‌های زیبایی میروند هم از جذابیت‌های دیگر شغل آرایشگری است.

همین مورد یکی از چیزهایی است که این شغل را هرگز کسل کننده و تکراری نمیکند و همیشه به آرایشگران امکان دوستی و آشنایی با افراد جدید را میدهد.

حالا بگذارید ببینیم در دوره‌های تخصصی آموزش آرایشگری چه سرفصل هایی به هنرجویان آموزش داده میشود و باید انتظار خروج چه متخصصانی از دوره هایی آموزش را .داشته باشیم. با وبلاگ تیراژه بیوتی همراه باشید

ابتدا این نکات را در نظر داشته باشید

  • دوره ها بصورت عمومی و خصوصی برگزار میشود
  • دوره ها هر سال یک بار در ایران نیز برگزار خواهد شد
  • مدرک بین المللی در پایان دوره اعطا میشود

 

 

آرایشگری

آرایشگری

بیشتر بدانیم : مدرک بین المللی آرایشگری چیست؟

آموزش گریم و میکاپ

 

میکاپ آرتیست کسی است که یکی از مهمترین شبهای زندگی هر خانمی به دستان اون سپرده میشود. میکاپ عروس و گریم صورت او که باید چنان خوب و بدون نقص انجام شود که هر خانمی را در بهترین و زیباترین حالت صورتش روانه مراسم عروسی کند.

گریم و میکاپ ممکن است برای هر مراسمی انجام شود اما بیشتر خانمها آن را برای شب عروسیشان انتخاب میکنند.

از آنجایی که میکاپ به روش‌های بسیار متفاوتی انجام میشود و میکاپ آرتیست باید در اجرای هر کدام از آنها تخصص و دانش بالایی داشته باشد، این سرفصل تبدیل به یکی از مهمترین سرفصل‌های دوره آموزش آرایشگری میشود.

روش‌های مختلف میکاپ مانند کلاسیک، هالیوودی، مصری، لبنانی و … بسته به فرم صورت و رنگ پوست هر خانمی باید انتخاب و اجرا شود.

هر کدام از این روش‌ها تکنیک و ظرایف مختلفی دارد که شما با گذراندن سرفصل آن در دوره آموزش آرایشگری تیراژه بیوتی به درجه استادی خواهید رسید.

تفاوتی ندارد خانمی که سراغ شما آمده برای شب عروسی احتیاج به میکاپ و گریم دارد یا برای یک مراسم معمولی، شما میتوانید بهترین خاطرات را برای او بسازید.

البته ذکر این نکته لازم است که میکاپ و گریم تنها مختص به آرایش و آماده سازی پوست و صورت خانمها نیست بلکه شما باید کارهای مختلف و متفاوتی را بر روی مو و ناخن آنها نیز انجام دهید

میکاپ ترکیه

میکاپ ترکیه

هر کدام از این موارد به قسمتهای گوناگون و مختلفی تقسیم میشود که باید زیر نظر اساتید و متخصصان و با تمرین و دقت بالا آنها را بیاموزید.

متعادل سازی یکی از تکنیک هایی است که باید در هنگام میکاپ به آن دقت کنید. البته بعضی از فرمهای صورت ممکن است با این تکنیک اصلی میکاپ سازگار نباشند. نگران نباشید، شما در دوره آموزش آرایشگری خواهید آموخت که چه صورت و فرمهایی از این قاعده پیروی نمیکنند و برای آرایش آنها چه راهکارهایی وجود دارد.

افراد پوست‌های مختلف با ویژگی‌های مختلفی دارند. شما باید بتوانید تفاوت پوست چرب با خشک یا معمولی و حتی پوست مختلط را متوجه شوید و بتوانید برای متعادل سازی و میکاپ آن، بهترین روش را به کار برید.

جام صورت یکی از اصطلاحات و تخصصهایی است که باید به خوبی آن را بفهمید و در این زمینه تخصص پیدا کنید. حتی خواهر و برادرها هم ممکن است جام صورت مختلفی داشته باشند و بنا بر چاقی یا لاغری صورت، نوع پوست، فرورفتگی و برآمدگی‌های صورت و ویژگی‌های دیگر احتیاج به میکاپ متفاوتی داشته باشند.

این نکات را تنها برای این ذکر میکنیم که بدانید شما در دوره آموزش آرایشگری احتیاج به دانستن چه نکات گسترده و زیادی دارید تا بتوانید یک گریم عالی و بدون نقص را انجام دهید.

تکنولوژی هم در این میان به کمک آرایشگران آمده و آنها را مجهز به سلاح هایی قدرتمند کرده است. نرم افزارهای شبیه ساز گریم که شما میتوانید به کمک آنها پیش از اینکه شروع به کار عملی کنید، تاثیر آرایشهایی که میخواهید انجام دهید را متوجه شوید.

در دوره آموزش آرایشگری ما کار با این نرم افزارها را نیز به شما یاد خواهیم داد

شینیون

شینیون

آموزش شینیون chignon

شینیون مو یکی از جذاب ترین اما سخت ترین سرفصل‌های آموزش آرایشگری است که بسیاری از خانمها چه برای شب عروسی یا یک مراسم معمولی به آن احتیاج دارند.

ریزه کاری ها و نکات کوچک شینیون مو بسیار زیاد است و شما مانند جادوگری که در یک مراسم مهم قرار است هنرنمایی کند احتیاج به وسایل مخصوص جادوگری تان خواهید داشت.

سنجاق و تل و توری ها که بسیاری از آنها باید به صورت مخفی و خارج از دید بقیه کار شوند تا به موهای خانمها حالتی رویایی و بی نظیر بدهند. تبریک میگویم، شما با وارد شدن به دوره آموزش آرایشگری تبدیل به چنین جادوگری میشوید که با چوب جادویی خود قادر است هر زیبایی را بیافریند.

شینیون برای استفاده بهتر از وسایل و لوازم آرایشی و بهداشتی که به منظور زیبایی موهای خانمها استفاده میشود انجام میگیرد.

شینیون هم مانند بیشتر سرفصل‌های دوره آموزش آرایشگری به شاخه‌های مختلفی تقسیم میشود. شینیون بسته، باز و نیمه باز حالتهای مختلفی است که بر روی موهای یک خانم انجام میشود. البته روش‌ها و سبکهای مختلفی برای شینیون وجود دارد و هر روز هم به تعداد این روش‌ها افزوده میشود.

شینیون آبشاری، اروپایی، خطی، شینیون با استفاده از ابزار و… روش‌هایی است که در حال حاضر بیشترین مخاطب و متقاضی را دارد.

یک آرایشگر خوب و حرفه‌ای باید به صورت مداوم خودش را در جریان اخبار و اتفاقات دنیای آرایش قرار دهد تا همیشه بروز بماند و بتواند خواسته‌های مشتریانش را برآورده سازد.

اتو مو و سشوار جزو وسایل مهم و ضروری هستند که هر آرایشگری برای شینیون مو باید از آنها استفاده کند.

این وسایل حرارتی به شما کمک میکنند که بتوانید حالتها و فرمهای مختلف را بر روی موهای هر فرد اجرا کنید. شما علاوه بر اینکه باید بهترین مارکها و برندهای این وسایل را بشناسید همچنین باید کار با آنها و خصوصیات و ویژگیهای مختلف آن را نیز به خوبی یاد بگیرید

فیبروز در ترکیه

فیبروز در ترکیه

آموزش میکروبلیدینگ و فیبروز ابرو

ابرو و زیبایی آن یکی از مهمترین نکاتی است که هر خانمی بر روی آن تاکید دارد. بخاطر محل قرارگیری و توجهی که ابرو در هنگام نگاه کردن به صورت هر فرد در نفر مقابل ایجاد میکند، این قسمت از صورت تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی و مورد توجه قرار گرفتن خانمها دارد.

میکروبلیدینگ ابرو جزو آرایشهای دائمی حساب میشود و خیلی وقتها متخصصان آرایش آن را جزو تاتو و بخشهای مختلف آن میشمارند.

خیلی از بانوان علاقمند به استفاده از مداد ابرو هستند اما مشکل استفاده از آن این است که به صورت روزانه و با هر بار شستشوی صورت، آرایش ابرو پاک خواهد شد و احتیاج به آرایش دوباره است. استفاده از میکروبلیدینگ برای آن دسته از خانمهایی که وقت کافی برای آرایش هر روزه ندارند بسیار مناسب است.

روش کار میکروبلیدینگ در تزریق رنگدانه به پوست بانوان است و تفاوت آن با تاتو هم در عمقی است که این رنگدانه ها تزریق میشوند. ابزارها و وسایل میکروبلیدینگ برخلاف دستگاه‌های تاتو الکتریکی نیستند و تنها با استفاده از فشار دست آرایشگر وارد پوست مشتریان میشوند.

روش میکروبلیدینگ برای کسانی که ابروهای کم پشت دارند و از مشکل ریزش ابرو رنج میبرند بسیار مناسب است. پس از انجام این روش بر روی پوست، احتیاج به مراقبتهایی خاص وجود دارد که آرایشگران در دوره آموزش آرایشگری آن را به صورت کامل فرامیگیرند تا بتوانند به مشتریانشان آنها را منتقل کنند.

از آنجایی که میکروبلیدینگ به وسیله قلم هایی مجهز به تیغهای بسیار نازک و با دقت بسیار بالا انجام میشود، قبل از انجام آن احتیاج به مقدماتی وجود دارد

فیبروز ترکیه

فیبروز ترکیه

بی حس کردن پوست برای جلوگیری از درد، قرینه سازی، ترسیم خطوط با قلم تیغ دار و تزریق رنگ مخصوص مراحل مختلفی است که آرایشگران در هنگام میکروبلیدینگ باید آن را انجام دهند.

معنای دائمی بودن میکروبلیدینگ این نیست که تا سالهای سال این شکل و فرم ابرو بر روی صورت مشتریان خواهد ماند. میکروبلیدینگ با توجه به تخصص و توانایی که آرایشگر دارد ممکن است بین شش ماه تا یک سال بر روی صورت مشتریان بماند و پس از آن کم رنگ و محو شود.

این اتفاق برای کسانی که مشتاق تجربه‌های جدید هستند و دوست دارند فرمهای مختلف صورت خودشان را تجربه کنند بسیار مفید است و میتوانند هر چند مدت یکبار حالت و فرمی جدید از ابرو رو تست کنند.

فیبروز phibrows ابرو هم یکی دیگر از روش‌های میکروبلیدینگ است که باز هم مانند آن با تیغ‌هایی بلند و نازک انجام میشود و رنگدانه را به عمق متفاوتی از پوست تزریق میکند. مراحل مختلف آن مانند بی حسی و قرینه سازی و هاشور و… به ترتیب باید انجام شوند.

نکته مهم این است که در فیبروز ابرو امکان پاک کردن و طراحی و اجرای شکل و فرمی دیگر برای ابرو وجود دارد و مشتری اگر کوچکترین نارضایتی از فرم ابرو داشته باشد یا علاقمند باشد که پیش از تمام شدن دوره فیبروز و کم شدن رنگها مدلی دیگر را انتخاب کند به سادگی میتواند این کار را انجام دهد.

رنگهایی که در فیبروز ابرو از آنها استفاده میشود پایه گیاهی دارند و سعی شده است کمترین ماده شیمیایی در تولید آنها به کار رود. این مورد از جمله نکاتی است که آرایشگران باید آن را بداند و به مشتریان خود انتقال دهند

مراقبت از پوست ترکیه

مراقبت از پوست ترکیه

 آموزش اسکین کر و مراقبت از پوست

پاکسازی پوست یا همان اسکین کر یکی از کارهای پایه‌ای و اصلی است که هر آرایشگری باید آن را به خوبی آموخته باشد و بتواند اجرایش کند. متاسفانه صورت بسیاری از خانمها مشکلات و نقص‌های جزئی دارد که خوشبختانه با کمی دانش و تخصص و صرف وقت میتوان این مشکلات جزئی را برطرف کرد.

جوشها و دانه‌های سرسیاه و سرسفید یکی از مشکلات رایج در پوست خانمها است که بخاطر زمینه‌های متفاوتی مانند مسائل ژنتیکی یا عدم مراقبت صحیح از پوست یا تغذیه نامناسب شکل میگیرند.

اسکین کر هم مانند دیگر تخصص‌های آرایشی دارای سرفصل‌های متفاوتی است. پاکسازی، آب رسانی یا همان هیدرودرمی، ماساژ صورت، فشیال و… سرفصل‌های متفاوتی است که در دوره آموزش آرایشگری آنها را خواهید آموخت.

باید توجه کنید که جنسیت افراد و همچنین جنس پوستهای مختلف مراقبت و تخصص‌های متفاوتی را می طلبد. پوست صورت چرب یک آقا احتیاج به مراحل و مراقبتهای کاملن متفاوتی با پوست صورت خشک یک خانم دارد.

شناخت و تصمیم گیری درست برای انجام هر کدام از این پوستها احتیاج به مهارت و تجربه بالایی دارد

دوره ناخن در ترکیه

دوره ناخن در ترکیه

آموزش کاشت و ترمیم ناخن

زیبایی دست و ناخن جزو مواردی است که بانوان بسیاری به آن تاکید و حتی میشود گفت وسواس دارند. دستها بخاطر تماس دائمی با وسایل و مواد مختلف در معرض تخریب و فرسودگی بیشتری قرار میگیرند و باید به ترمیم و بهبود وضعیت آنها بیشتر توجه شود.

رشد دائمی ناخن‌ها هم از جمله مشکلاتی است که ترمیم آن را تبدیل به کاری دوره‌ای و مداوم میکند. زمانی که ناخن‌ها رشد میکنند فاصله ای بین ریشه آنها و مواد ترمیمی ایجاد میشود که ظاهری نازیبا را به دستها میدهد.

برای جلوگیری از ایجاد چنین تصویری باید به صورت دائم به وضعیت آنها رسیدگی کرد.

برای آماده سازی ناخن‌ها به منظور ترمیم مراحل مختلفی همچون کوتاه کردن آن به اندازه ای دلخواه مشتری، سوهان زدن، ضد عفونی و ضد قارچ کردن ناخن‌ها و … باید صورت بگیرد.

هر کدام از لوازم و ابزارها و همچنین موادی که در طی این فرآیند استفاده میشود احتیاج به مهارت و شناسایی برندها و مارکهای مختلف دارد که در دوره آموزش آرایشگری آنها را فرا خواهید گرفت

کوتاهی و کوپ ترکیه

کوتاهی و کوپ ترکیه

آموزش کوتاه کردن مو (کوپ)

بسیاری از صورت ها و خانمها هستند که موی کوتاه به آنها بیشتر می آید. خیلی از مواقع هم بانوان علاقمندند که موی کوتاه را روی سرشان تجربه کنند و شکل و ظاهری جدید و جذاب پیدا کنند.

باید به این نکته توجه کنید که کوتاه کردن هم مانند بیشتر سرفصل‌های دیگر باید با دقت و با توجه به ظاهر و فرم صورت و بدن بانوان انجام شود.

طراحی و اجرای زاویه بندی موها در کوپ بسیار مهم است و باید با توجه به عیوب احتمالی و ظرافت و زیبایی‌های هر صورتی انجام شود. پوشاندن عیوب و برجسته کردن زیبایی‌های صورت هر زن کاری است که آرایشگران حرفه‌ای و باسابقه با گذراندن دوره‌های آموزشی مختلف و تجربه‌های فراوان به دست می آورند

تاتو بدن ترکیه

تاتو بدن ترکیه

آموزش تاتو و آرایش دائمی

آمدن صفت دائمی در انتهای این آموزشها همانقدر که جذاب و فریبنده است میتواند سخت و دشوار هم باشد.

اینجا دیگر به معنای واقعی کلمه با آرتیست روبه‌رو هستیم که میخواهد تصویری ماندگار را بر روی پوست بدن یک نفر تاتو کند، پس باید در بالاترین سطح دانش و تخصص و تجربه قرار بگیرد.

آرایش دائمی برای اعضای مختلف صورت همچون ابرو، چشم و لب صورت میگیرد و فردی که در این زمینه تخصص پیدا میکند باید اصول بهداشتی و ایمنی را تا بالاترین سطح ممکن رعایت کند.

در صورت رعایت نکردن اصول بهداشتی احتمال انتقال بیماری در این روش‌ها بالاست و امکان انجام آن در هر محیطی وجود ندارد

آرایشگری

کانسیلر

 

آموزش کانسیلر

جوشها و لک‌های صورت با تمام کوچکی و ناچیز بودنشان میتوانند قسمت بزرگی از اعتماد به نفس هر زنی را از او بگیرند.

در سرفصل آموزش کانسیلر شما یاد خواهید گرفت که چگونه با استفاده از کانسیلر و لوازم مختلف این جوشها و لکها را از صورت خانمها ناپدید کنید و تناسب و زیبایی یک دست و جذابی را به آنها هدیه کنید.

آرایشگر میتواند کانسیلر را قبل یا بعد از استفاده از کرم پودر بر روی صورت مشتری به کار ببرد. هر آرایشگر ماهری باید تفاوت پوشاننده ها (کانسیلر) با اصلاح کننده‌های صورت (کورکتور) را بداند و زمان استفاده از هر کدام بر روی هر صورتی را نیز تشخیص دهد

گریم عروس و کانتورینگ

گریم عروس و کانتورینگ

کانتورینگ و گریم صورت

صورت بیشتر افراد حداقل چند مورد جزئی یا بزرگ عیب و ایراد را دارد و کسانی که بهترین فرم صورت با کمترین میزان عیوب مادرزادی را دارند بسیار کم هستند. کانتورینگ یکی از روشهایی است که به گروه اول و بزرگ کمک میکند تا بتوانند این عیوب را برطرف کنند.

در این مقاله سعی کردیم تا حدممکن شما را با سرفصل‌های گوناگون دوره آموزش آرایشگری آشنا کنیم.

اگر شما تنها علاقه به یاد گرفتن اصول و هنرهای آرایشگری دارید یا اینکه میخواهید آینده شغلی و حرفه‌ای خودتان را بر اساس آرایش صورت و بدن دیگران و افزودن زیبایی به دنیای اطرافمان بنا کنید پس درنگ نکنید.

شما در تیراژه بیوتی علاوه بر آموختن روشها و سرفصل‌های مختلف میتوانید مدرک بین المللی در زمینه آرایشگری هم دریافت کنید که تضمینی برای یافتن شغل در تمام کشورهای دنیا خواهد بود. معطل نکنید و همین الان با ما تماس بگیرید

اینستاگرام ما


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!